Tap Tap to Zoom
Product Info for Bob Allen Original Divided Shell Pouch w/ Belt
The Bob Allen 419T Divided Pouch w/ Belt has twin compartments that hold one box of shells each. The Bob Allen 419T Pouch features a heavy-duty adjustable web belt. The 419T Shell Pouch is available in Black, Navy, Green or Camo Advantage Timber. OpticsPlanet carries a broad selection of carrying bags and outdoor equipment to get you prepared for your outdoor adventures. Bob Allen is a leading supplier of high quality hunting gear and accessories. Check out the Bob Allen Shooting Accessories page for other great products and our hunting store for all your hunting needs.![]()
The following colors of Bob Allen Divided Pouch w/ Belt are available:
- 419T-18000: Divided Pouch w/ Belt, BLACK
- 419T-20163: Divided Pouch w/ Belt, GREEN
Specifications for Bob Allen Original Divided Shell Pouch w/ Belt:
| Manufacturer: | Bob Allen |
| Size: | One Size |
| Pack Application: | Outdoor |
| Length: | 8 in |
| Width: | 4 in |
| Height: | 7 in |
| Included Accessories: | Belt |
| Quantity: | 1 |
Features of Bob Allen 419T Divided Pouch w/ Belt :
- Twin Compartments
- Heavy-duty Adjustable Web Belt
Package Contents:
- Bob Allen Original Divided Shell Pouch w/ Belt