Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Handgun
- Length:
- 13.3 in
- Width:
- 11.35 in
- Height:
- 5.15 in
- Interior:
- Foam
Code: QJ-GB-1312SN
MPN: 1312RL
UPC: 071617098841
Product Info for Flambeau 1312SN Range Locker 13" Black Full Size Handgun Or Multiple Compact Ha
Flambeau 1312SN Range Locker 13" Black Full Size Handgun Or Multiple Compact Ha - The Rangelocker pistol case safeguards firearms from any hostile elements on the way to the range and beyond. This rugged polymer case is and has a waterproof and dustproof gasket to protect its contents.![]()
Specifications for Flambeau 1312SN Range Locker 13" Black Full Size Handgun Or Multiple Compact Ha:
| Manufacturer: | Flambeau |
| Color: | Black |
| Finish: | Smooth |
| Fabric/Material: | Polymer |
| Gun Type: | Handgun |
| Length: | 13.3 in |
| Width: | 11.35 in |
| Height: | 5.15 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 12 in |
| Internal Width: | 9 in |
| Internal Depth/Thickness: | 4.6 in |
Flambeau 1312SN Range Locker 13" Black Full Size Handgun Or Multiple Compact Ha