Tap Tap to Zoom
- Gun Type:
- Shotgun
- Length:
- 32 in
- Width:
- 15 in
- Height:
- 6 in
- Additional Features:
- Hard, No
- Condition:
- New
Code: QJ-GB-427456-3011PDW
MPN: 3011PDW
UPC: 071617045418
Product Info for Flambeau Tactical Personal Defense Weapon Case
The Flambeau Outdoors 3011PDW Tactical Personal Defense Weapon (PDW) Case is designed to protect a quick-access combination of PDWs (pistols, SBRs, tactical shotguns, etc.). The case is made from durable polymer plastic with convoluted foam padding inside to keep your pistol protected at all times. This case has a convenient handle and meets TSA and airline safe requirements , making it easier than ever to transport your weapons. Interior dimensions are 30.25" L x 11.3" W x 5" D.![]()
Specifications for Flambeau Tactical Personal Defense Weapon Case:
| Manufacturer: | Flambeau |
| Gun Type: | Shotgun |
| Length: | 32 in |
| Width: | 15 in |
| Height: | 6 in |
| Additional Features: | Hard, No |
| Condition: | New |
| Weight: | 6.3 oz |
Package Contents:
- Flambeau Tactical Personal Defense Weapon Case