1 of 1 images
Mtm Ammo Box .45acp/.40sw/10mm 200-rounds Green
Tap Tap to Zoom
- Additional Features:
- Flip Top
- Number of Rounds:
- 200
- Color:
- Green
- Caliber:
- .40 S&W, 9mm Luger, 10mm Auto
- Length:
- 9.2 in
Code: QY-B9-P2004510
MPN: P200-45-10
UPC: 026057129105
List: $14.24Save 37%
$8.99
Product Info for MTM Ammo Box .45acp/.40sw/10mm 200-rounds Green
High volume reloading and bulk ammo storage is easy with MTM's stackable, 200 round ammo box series.![]()
Specifications for MTM Ammo Box .45acp/.40sw/10mm 200-rounds Green:
| Manufacturer: | MTM |
| Additional Features: | Flip Top |
| Number of Rounds: | 200 |
| Color: | Green |
| Caliber: | 9mm Luger, .40 S&W, 10mm Auto |
| Length: | 9.2 in |
| Dimensions: | 1.55 X 9.15 X 9.20 in |
| Country of Origin: | USA |
| Fabric/Material: | Plastic |
Features of MTM Ammo Box .45acp/.40sw/10mm 200-rounds Green:
- Each size provides a sturdy 200 round base with two flip-top lids covering 100 rds. each
- A strong snap latch secures each cover
- Reliable mechanical hinges
- Stable, multi-stack design
- Made of tough, heavy-duty polypropylene
Package Contents:
- Mtm Ammo Box .45acp/.40sw/10mm 200-rounds Green