Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Handgun, Pistol
- Length:
- 12.2 in
- Height:
- 15.5 in
- Depth/Thickness:
- 3.6 in
- Interior:
- Foam
- Additional Features:
- Handgun Case
Code: QY-GB-80940
MPN: 809-40
UPC: 026057306407
Product Info for MTM Black Two Pistol Handgun Case
Easily transport and store your favorite firearms with ease thanks to the convenient MTM Case-Gard Two Pistol Handgun Case. These Gun Cases from the innovators at MTM feature a snap-latch design that perfectly encapsulates your pistol from bumps and falls. With a polypropylene coated finish, the MTM Black Two Pistol Handgun Case is the sleek and stylish way to carry your gun. Able to accommodate two pistols at one time, this accessory can go just about anywhere. Easy to open and even easier to use, the MTM 80940 2 Pistol Handgun Case offers added security for your firearm.![]()
Specifications for MTM Black Two Pistol Handgun Case:
| Manufacturer: | MTM |
| Color: | Black |
| Finish: | Textured |
| Fabric/Material: | Polypropylene |
| Gun Type: | Handgun, Pistol |
| Length: | 12.2 in |
| Height: | 15.5 in |
| Depth/Thickness: | 3.6 in |
| Interior: | Foam |
| Additional Features: | Handgun Case |
| Overall Length: | 12.2 in |
| Country of Origin: | USA |
Features of MTM Case-Gard Two Pistol Handgun Case, QY-GB-80940
- Two pistol, snap-latch, handgun case
- Outside Dimensions: 15.5" x 12.2" x 3.6"; Inside Dimensions: 14" x 10" x 3.1"
- For 2 automatics or 2 revolvers with barrels up to 8 inches
- Rugged polypropylene with textured finish, thick foam padding and double padlock tabs
Package Contents:
- MTM Black Two Pistol Handgun Case 80940, QY-GB-80940