Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Width:
- 4.5 in
- Height:
- 6.5 in
- Accessory Attachment System:
- MOLLE
Code: RRO-P2-MOLLEMEDIA-82-011BLK
MPN: 82-011BLK
UPC: 846637003638
Product Info for Red Rock Outdoor Gear MOLLE Media Pouch
Made to keep your gadgets safely connected to your rigging, Red Rock Outdoor Gear Molle Media Pouch is a helpful accessory when you are on-the-go. This Molle Pouches from Red Rock Outdoor Gear can be connected to your pack with simply a snap. And whether if it's your camera, GPS, mobile phone, or MP3 player, Red Rock Outdoor Gear Molle Multimedia Pack allows speedy access to your devices, when attached to your sack's strap. Red Rock Outdoor Gear Carry Pouches the chief hotspot for tactical, hunting, and survival accessories.![]()
Specifications for Red Rock Outdoor Gear MOLLE Media Pouch:
| Manufacturer: | Red Rock Outdoor Gear |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | 600D Polyester |
| Pack Application: | Tactical |
| Width: | 4.5 in |
| Height: | 6.5 in |
| Accessory Attachment System: | MOLLE |
| Depth/Thickness: | 4 in |
Features of Red Rock Outdoor Gear MOLLE Media Pouch
- Two soft-lined pockets for devices
- One external soft-lined pocket for camera, GPS, or video recorder
Package Contents:
- Red Rock Outdoor Gear MOLLE Media Pouch