1 of 8 images
SIG SAUER Alpha Tactical Rifle Scope Rings, 30mm, Black SOA10001
2 of 8 images
SIG SAUER Alpha Hunting Rifle Scope Rings, 30mm, Black SOA10001
3 of 8 images
SIG SAUER Alpha Hunting Rifle Scope Rings, 30mm, Black SOA10001
4 of 8 images
SIG SAUER Alpha Hunting Rifle Scope Rings, 30mm, Black SOA10001
5 of 8 images
SIG SAUER Alpha Hunting Rifle Scope Rings, 30mm, Black SOA10001
6 of 8 images
SIG SAUER Alpha Hunting Rifle Scope Rings, 30mm, Black SOA10001
7 of 8 images
SIG SAUER Alpha Hunting Rifle Scope Rings, 30mm, Black SOA10001
8 of 8 images
SIG SAUER Alpha Hunting Rifle Scope Rings, 30mm, Black SOA10001
Tap Tap to Zoom
Documents
- Finish:
- Matte
- Ring Height:
- Extra High - 1.50 in
- Tube Diameter:
- 30 mm
- Ring Quantity:
- Pair
- Quantity:
- 1
- Fabric/Material:
- Aluminum
- Condition:
- New
- Weight:
- 5.2 oz
- Color:
- Black
Code: SD9-RR-SAHRR-SOA10001
MPN: SOA10001
UPC: 798681521692
List: $109.99Save 22%
$85.99
Product Info for SIG SAUER Alpha Aluminum Tactical Rifle Scope Rings
Our aluminum ALPHA Tactical rings are machined from aircraft grade 6061-T6 aluminum, precision machined and Type 2 black anodized. Designed with the same unique industrial design as our Electro-Optics, our ring mounts not only look tough, but are tough.![]()
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for SIG SAUER Alpha Aluminum Tactical Rifle Scope Rings:
| Manufacturer: | SIG SAUER |
| Finish: | Matte |
| Ring Height: | Extra High - 1.50 in |
| Tube Diameter: | 30 mm |
| Ring Quantity: | Pair |
| Quantity: | 1 |
| Fabric/Material: | Aluminum |
| Condition: | New |
| Weight: | 5.2 oz |
| Color: | Black |
Package Contents:
- SIG SAUER Alpha Aluminum Tactical Rifle Scope Rings