Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 36 in
- Width:
- 11 in
- Thickness:
- 0.25 in
- Additional Features:
- Armour's Bench Mat
- Condition:
- New
Code: TKM-GBM-36WIN94-36-WIN94
MPN: TEK-36-WIN94
UPC: 804879251347
Product Info for Tekmat Armorers 12inx36in Winchester 94 Rifle Bench Mats
Customize your gun bench, man cave, or office with this 2nd Amendment TekMat Door Mat. Hell, put it at your front door to show those pesky liberals what is protecting your home. Made with the same vulcanize rubber substrate as our premium TekMat gun cleaning mats, this door mat has a soft toothy surface made of polyester that will help remove soil from shoes entering your home. Each 2nd Amendment door mat is dye sublimated by hand in our factory in Salt Lake City. The rubber substrate will ensure the mat does not slide around while the vulcanized rubber will give the door mat padding. All of these materials are weather resistant and will stand the test of time on your door step.![]()
Specifications for Tekmat Armorers 12inx36in Winchester 94 Rifle Bench Mats:
| Manufacturer: | TekMat |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Cloth Topped Neoprene |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 36 in |
| Dimensions: | 12 x 36 in |
| Width: | 11 in |
| Thickness: | 0.25 in |
| Additional Features: | Armour's Bench Mat |
| Condition: | New |
Tekmat Armorers 2nd Amendment TekMat Door Mats
- Made of the same materials as a TekMat
- Vulcanized rubber will keep the door mat from sliding
- Waterproof and washable
- Oil-resistant
- Dye sublimated printing won't wear off
- Made in Utah
Package Contents:
- Tekmat Armorers Bench Mat 12"x36" Winchester 94 Rifle