Tap Tap to Zoom
Code: TKM-GBM-GSM374-TEK-R44-M14
MPN: TEK-R44-M14
UPC: 888151028230
The TekMat M14/M1A Gun Cleaning Mats was created in order to function as the ideally suited item for any person trying to find an outstanding selection.![]()
utilizing some of the most extremely durable and long lasting resources available, these from TekMat will present you with a product that gives you a great deal of dependability.
TekMat has been developing top quality merchandise for a very long time, and the TekMat M14/M1A Gun Cleaning Mats is their very own approach to demonstrating exactly how much they care.
Here at Tactical-Store, we ensure that it is our obligation to obtain the perfect solution for all of your specifications, and exhibiting the TekMat M14/M1A Gun Cleaning Mats is something that we're delighted to offer.
| Manufacturer: | TekMat |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Thermoplastic Fiber/Vulcanized Rubber |
| Gun Type: | Handgun |
| Length: | 44 in |
| Design: | M14 |
| Dimensions: | 15 x 44 in |
| Width: | 15 in |
| Thickness: | 0.25 in |