Tap Tap to Zoom
Code: TKM-GBM-GSM375-TEK-R44-AR10
MPN: TEK-R44-AR10
UPC: 888151028247
Manufactured to be a very good product for pretty much any individual, we're certain you are going to love the TekMat AR10 Gun Cleaning Mats .![]()
These from the skilled product experts at TekMat are made using heavy duty and dependable materials, as a way to supply you with a product which is going to be useful for countless years. Made utilizing some of the very best accessible components and design, these through the product specialists at TekMat will last you an unbelievably long time.
TekMat has been generating high-quality products for a very long time, and the TekMat AR10 Gun Cleaning Mats is their very own approach to showing you how much they are concerned.
Here at Tactical-Store, we ensure that it is our responsibility to get the most suitable product for all your specifications, and featuring the TekMat AR10 Gun Cleaning Mats is a thing that we're pleased to offer.
| Manufacturer: | TekMat |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Thermoplastic Fiber/Vulcanized Rubber |
| Length: | 44 in |
| Design: | AR-10 |
| Width: | 15 in |
| Depth/Thickness: | 0.25 in |
| Quantity: | 1 |