1 of 1 images
United Cutlery Honshu Sekyuriti Folder
Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Steel
- Handle Color:
- Black And Blue Sculpted G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Multi
Code: U45-KN-UC3440
MPN: UC3440
UPC: 760729286948
List: $120.00Save 42%
$69.99
Product Info for United Cutlery Honshu Sekyuriti Folder
4.5" (11.43cm) closed. 3.5" (8.89cm) satin finish D2 tool steel blade. Black and blue sculpted G10 handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for United Cutlery Honshu Sekyuriti Folder:
| Manufacturer: | United Cutlery |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Handle Color: | Black And Blue Sculpted G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.38 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Multi |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- United Cutlery Honshu Sekyuriti Folder