1 of 2 images
United Cutlery Honshu Senjutsu Linerlock
2 of 2 images
United Cutlery Honshu Senjutsu Linerlock
Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Steel
- Handle Color:
- Black G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: U45-KN-UC3515
MPN: UC3515
UPC: 760729294301
List: $117.00Save 43%
$66.99
Product Info for United Cutlery Honshu Senjutsu Linerlock
4.75" (12.07cm) closed. 3.5" (8.89cm) satin finish D2 tool steel blade. Black G10 handle. Thumb stud. Lanyard hole. Pocket clip. Ball bearing opening. Boxed.![]()
Specifications for United Cutlery Honshu Senjutsu Linerlock:
| Manufacturer: | United Cutlery |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Steel |
| Handle Color: | Black G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.42 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- United Cutlery Honshu Senjutsu Linerlock