1 of 4 images
United Cutlery Combat Commander V42 Stiletto
2 of 4 images
United Cutlery Combat Commander V42 Stiletto
3 of 4 images
United Cutlery Combat Commander V42 Stiletto
4 of 4 images
United Cutlery Combat Commander V42 Stiletto
Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 8.13 in
- Overall Length:
- 13.38 in
- Blade Material:
- Carbon Steel
- Color:
- Black
Code: U45-KN1-UC3448
MPN: UC3448
UPC: 760729284265
List: $90.00Save 36%
$57.99
Product Info for United Cutlery Combat Commander V42 Stiletto
13.38" (33.99cm) overall. 8.13" (20.65cm) black coated double edge 1065 carbon steel blade. Black powder coated aluminum handle with black TPR insert. Finger grooved handle with skull crusher pommel. Black leather belt sheath. Boxed.![]()
Specifications for United Cutlery Combat Commander V42 Stiletto:
| Manufacturer: | United Cutlery |
| Blade Length: | 8.13 in |
| Overall Length: | 13.38 in |
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Knife Application: | Fixed Blade |
| Weight: | 1.36 lb |
| Color: | Black |
| Length: | 33.99 cm |
Package Contents:
- United Cutlery Combat Commander V42 Stiletto