1 of 3 images
Vortex Sure Fit Sight Cover For AMG UH-1 Holographic Sight, Black, 2x3.5x7, SF-UH1
2 of 3 images
Vortex Sure Fit Sight Cover For AMG UH-1 Holographic Sight, Black, 2x3.5x7, SF-UH1
3 of 3 images
Vortex Sure Fit Sight Cover For AMG UH-1 Holographic Sight, Black, 2x3.5x7, SF-UH1
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Condition:
- New
Code: VX-IA-LE23B-SF-UH1
MPN: SF-UH1
UPC: 843829117135
List: $29.99Save 15%
$25.49
Product Info for Vortex Sure Fit AMG UH-1 Gen II Neoprene Case
Protect your Vortex UH-1 from the elements with this durable water and weatherproof SURE FIT cover. These Red Dot Sight Accessories are easy to put on and keep your UH-1 clean from dirt, dust, and debris.![]()
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Vortex Sure Fit AMG UH-1 Gen II Neoprene Case:
| Manufacturer: | Vortex |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Neoprene |
| Condition: | New |
| Fit: | AMG UH-1 Holographic Sight |
| Country of Origin: | USA |
| Weight: | 1.5 oz |
| Length: | 5 in |
| Width: | 2.5 in |
Package Contents:
- Vortex Sure Fit AMG UH-1 Gen II Neoprene Case