1 of 3 images
Tactical Tailor LE Pepper Spray Pouch, Black, Small, 100002-2
2 of 3 images
Tactical Tailor LE Pepper Spray Pouch, Small, Black, 100002-2
3 of 3 images
Tactical Tailor LE Pepper Spray Pouch, Black, Small, 100002-2
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Size:
- Small
- Accessory Attachment System:
- Clip
Code: W9-P2-TT138-100002-2
MPN: 100002-2
UPC: 810068860030
List: $27.00Save $2.16
$24.84
Product Info for Tactical Tailor LE Pepper Spray Pouch
Accommodates most small pepper spray canisters (spray not included), Flap secures with heavy duty steel snap, Constructed from 1050 denier ballistic nylon, Attaches to duty belt or modular gear with one short MALICE Clip.![]()
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Tactical Tailor LE Pepper Spray Pouch:
| Manufacturer: | Tactical Tailor |
| Color: | Black |
| Size: | Small |
| Fabric/Material: | 1050D Ballistic Nylon |
| Internal Width: | 2.25 in |
| Internal Height: | 5.25 in |
| Internal Depth/Thickness: | 2.25 in |
| Accessory Attachment System: | Clip |
Package Contents:
- Tactical Tailor LE Pepper Spray Pouch
- MALICE Clip