00:38
00:39
01:16
04:03
00:00
/
-00:33
1 of 4 videos
Wiley X Survival Test: ROMER 3 VS Bronco
00:00
/
-00:33
2 of 4 videos
Wiley X Romer 3 Vs Bronco
00:00
/
-00:33
3 of 4 videos
Wiley X Anthem | Built To Protect
00:00
/
-00:33
4 of 4 videos
Born on the Battlefield // The Wiley X Story
1 of 1 images
Wiley X Romer III Sunglasses Gloss Black Replacement Frame Only 1006F
Tap Tap to Zoom
Documents
- Application:
- Casual
- Color:
- Black
- Frame Color:
- Matte Black
- Size:
- Medium/Large
- Gender:
- Unisex
- Included Accessories:
- Case & Cleaning Cloth
- Lens Shape:
- Oval
- Lens Diameter:
- 63 mm
Code: WX-ERP-1006F
MPN: 1006F
UPC: 712316110099
$78.00
Product Info for Wiley X Romer 3 Sunglasses Matte Black Replacement Frame Only 1006F
1006F: Wiley X Matte Black Replacement Frame Only (lenses are NOT included) for WileyX Romer 3 Interchangeable Sunglasses.![]()
NSN #: 4240-01-513-4534
Related Items:
- Wiley X Romer-3 Interchangeable Lens Sunglasses w/ 3 Lens Set
- Wiley X Romer 3 Polarized Sun Glasses w/ Polarized Smoke Lenses 1005
- Wiley X Romer 3 Sunglasses Extra Lenses
- WileyX Romer 3 Smoke Polarized Extra Lenses 1005P
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Wiley X Romer 3 Sunglasses Matte Black Replacement Frame Only 1006F:
| Manufacturer: | Wiley X |
| Application: | Casual |
| Frame Color: | Matte Black |
| Color: | Black |
| Temple Length: | 128 mm |
| Included Accessories: | Case & Cleaning Cloth |
| Lens Shape: | Oval |
| Size: | Medium/Large |
| Gender: | Unisex |
| Lens Diameter: | 63 mm |
| Distance Between Lenses: | 19 mm |
| Fit: | Standard |