01:16
04:03
00:00
/
-00:33
1 of 2 videos
Wiley X Anthem | Built To Protect
00:00
/
-00:33
2 of 2 videos
Born on the Battlefield // The Wiley X Story
1 of 1 images
Wiley X XL-1 Tactical Sun Glasses Matte Black Frame w/ Strap Only XLF
Tap Tap to Zoom
Documents
- Application:
- Casual
- Color:
- Black
- Frame Color:
- Matte Black
- Size:
- Medium/Large
- Gender:
- Unisex
- Lens Shape:
- Rectangle
- Lens Diameter:
- 62 mm
Code: WX-ERP-XLF
MPN: XLF
UPC: 712316022989
$78.00
Product Info for Wiley X XL-1 Tactical Sun Glasses Matte Black Frame w/ Strap Only XLF
XLF: Wiley X Matte Black Frame with Strap Only (lenses are NOT included) for Wiley X XL 1 Military Sunglasses Goggles.![]()
NSN #: 4240-01-504-6528
Related Items:
- Wiley X XL-1 Ballistic Tactical Sun Glasses/ Goggles
- WileyX XL-1 Sunglasses Extra Replacement Lenses
- Wiley X Sunglasses/ Goggles Replacement Gaskets
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for Wiley X XL-1 Tactical Sun Glasses Matte Black Frame w/ Strap Only XLF:
| Manufacturer: | Wiley X |
| Application: | Casual |
| Frame Color: | Matte Black |
| Color: | Black |
| Temple Length: | 115 mm |
| Lens Shape: | Rectangle |
| Size: | Medium/Large |
| Gender: | Unisex |
| Lens Diameter: | 62 mm |
| Distance Between Lenses: | 17 mm |
| Fit: | Standard |