Tap Tap to Zoom
- Size:
- One Size
- Color:
- Grey
- Length:
- 8.5 in
- Width:
- 0.5 in
- Height:
- 8.5 in
Code: YB-TV0-VTX-VTX5236GYNAN-A-VTX5236GYNANA
MPN: F1 VTX5236 GY
UPC: 769028948632
Product Info for Vertx Organizer Admin
Upgrade your organization with our new Zipper Pouches. These versatile pouches offer endless possibilities for keeping your essentials in order. They are designed to fit items of any size and are conveniently loop-lined both on the exterior and interior, allowing seamless integration with other Tactigami or hook-backed items. You can even customize your organization further with different colored zipper ties.![]()
Specifications for Vertx Organizer Admin:
| Manufacturer: | Vertx |
| Size: | One Size |
| Application: | Travel |
| Color: | Grey |
| Fabric/Material: | 500D Span Plain |
| Length: | 8.5 in |
| Width: | 0.5 in |
| Height: | 8.5 in |
| Quantity: | 1 |
Features of Vertx Organizer Admin
- Multiple-sized flat pockets for maximum customization
- Center vertical hook allows for 2 smaller pockets or one large pocket depending on need
- Zippered mesh pocket with depth for bulkier items
- Attaches to loop panel in any direction for a completely customized setup
- Designed to customize storage in Vertx loop-lined bags and packs
- Compatible with other loops surfaces
- Can be cut to size without fray
Package Contents:
- Vertx Organizer Admin