01:57
00:00
/
-00:33
1 of 1 videos
DeSantis Slim-Tuk IWB Holster
1 of 12 images
DeSantis Slim-Tuk Inside The Waistband Holster, Ambidextrous, Mossberg MC1SC, Black, 137KJ0JZ0
2 of 12 images
Desantis Slim Tuk Holster Iwb Kydex Ambi S/a Hellcat Rdp Blk
3 of 12 images
DeSantis Slim-Tuk IWB Kydex Holsters, SIG P365 w/ Streamlight TLR-6, Ambidextrous, Kydex, Black, 137KJ6UZ0, 137KJ6UZ0
4 of 12 images
DeSantis Slim-Tuk IWB Kydex Holsters, H&K VP9, VP40, VP9-B, Ambidextrous, Kydex, Black, 137KJ5AZ0
5 of 12 images
DeSantis Slim-Tuk IWB Kydex Holsters, Taurus G3, Ambidextrous, Kydex, Black, 137KJ5QZ0
6 of 12 images
Slim-Tuk Holster
7 of 12 images
DeSantis Slim-Tuk IWB Kydex Holsters, Glock 19, 23, 32, 19X, 19 Gen 5, 45, 36, Ambidextrous, Kydex, Black, 137KJB6Z0
8 of 12 images
Slim-Tuk Holster
9 of 12 images
DeSantis Slim-Tuk IWB Holster, Black, 137KJ4QZ0
10 of 12 images
DeSantis Slim-Tuk IWB Appendix Holsters, Springfield Echelon w/ Or w/out Red Dot, Ambidextrous, Kydex, 137KJ0XZ0
11 of 12 images
DeSantis Slim-Tuk Inside The Waistband Holster, Ambidextrous, Mossberg MC1SC, Black, 137KJ0JZ0
12 of 12 images
DeSantis Slim-Tuk Inside The Waistband Holster, Ambidextrous, Mossberg MC1SC, Black, 137KJ0JZ0
Tap Tap to Zoom
Product Videos
This item is currently on sale and has a new, lower price!
Show In Stock Only
44 Models AvailableShow with deals only:
On Sale
Gun Model
All
Hand
All
Condition
All
Gun Make
All
Light/Laser Attachment
All
Condition Details
All
Condition Quality
All
Search
List: $52.99Save $4.20
$48.79
List: $52.99Save $4.20
$48.79
List: $52.99Save $3.20
$49.79
List: $52.99Save $3.10
$49.89
List: $52.99Save $3.10
$49.89
List: $57.99Save 14%
$49.99
List: $52.99Save $2.10
$50.89
List: $52.99
$52.89
List: $54.49
$54.39
List: $59.99Save $2.00
$57.99
List: $52.99Save 29%
$37.39
List: $52.99Save 29%
$37.59
List: $52.99Save 27%
$38.89
List: $52.99Save 25%
$39.59
List: $52.99Save 25%
$39.59
List: $52.99Save 23%
$40.79
List: $52.99Save 23%
$40.89
List: $52.99Save 23%
$40.89
List: $52.99Save 23%
$40.89
List: $52.99Save 23%
$40.89
List: $52.99Save 23%
$40.89
List: $52.99Save 23%
$40.89
List: $52.99Save 23%
$40.89
List: $52.99Save 23%
$40.89
List: $52.99Save 23%
$40.99
List: $52.99Save 22%
$41.49
List: $52.99Save 21%
$41.89
List: $52.99Save 21%
$41.89
List: $52.99Save 21%
$41.89
List: $52.99Save 21%
$41.89
List: $52.99Save 17%
$43.89
List: $52.99Save 15%
$44.89
List: $52.99Save 13%
$45.99
List: $52.99Save 13%
$45.99
List: $52.99Save $4.10
$48.89
List: $52.99Save $5.00
$47.99
List: $52.99Save $4.20
$48.79
List: $52.99Save $3.60
$49.39
List: $52.99Save $3.20
$49.79
List: $52.99Save $3.20
$49.79
List: $52.99Save $3.10
$49.89
$51.99
List: $52.99Save 35%
$34.39
List: $52.99Save $4.10
$48.89
Product Info for DeSantis Slim-Tuk IWB Holster
The Slim-Tuk is a minimal ambidextrous IWB holster fashioned from Kydex sheet. Its most unique features are a tuck-able 360 C-Clip, which affords the wearer unlimited mounting options. The hardware can easily be reversed to change from right to left hand.![]()
Specifications for DeSantis Slim-Tuk IWB Holster:
| Manufacturer: | DeSantis |
| Color: | Black |
| Holster Material: | Kydex, Thermo-plastic |
| Hand: | Ambidextrous |
| Holster Type: | Inside the Waistband Holster |
| Accessory Attachment System: | Hook, Belt Clip |
| Holster Size: | Full Size |
| Fastener/Closure Type: | Tension Device |
| Finish: | Kydex |
| Belt Loop/Snap Width: | 1.75 in |
| Age Group: | Adults |
| Dimensions: | 1.80 X 7.15 X 9.85 in |
| Height: | 1.8 in |
| Gun Type: | Pistol |
| Attachment Type: | Belt Clip/Hook |
| Retention Level: | Level III |
Package Contents:
- DeSantis Slim-Tuk IWB Holster